Ludzie od zawsze darzyli specjalną uwagą wszelkie fenomeny astronomiczne, znajdując w nich nawiązanie zarówno do otaczającego ich środowiska jak do osobistych przeżyć. Interesującym przykładem powrotu do tradycji celtyckich jest wiccański dwuczęściowy sposób obchodzenia Święta Równonocy Jesiennej opisany w Wikipedii.
Pierwsza jego część dedykowana jest zbiorom, boskim darom, które pozwolą nam przetrwać zimę. Obrazuje to ołtarz ozdobiony żołędziami, gałązkami dębu, sosnowymi i cyprysowymi szyszkami, kłosami zbóż, źdźbłami pszenicy oraz innymi owocami i orzechami. Symbolem staropolskiego święta jest snop żyta.
Druga część święta Równonocy Jesiennej powiązana jest z unikalnym momentem, kiedy światło i ciemność są na chwilę w równowadze. Przypomina to o tym, że wszystko ma swój początek i koniec, ma swoją przeciwwagę. Dlatego ważne jest by w tym dniu zwrócić szczególną uwagę na zrównoważenie aspektów energii męskiej i żeńskiej, Boga i Bogini, życia i śmierci.
W dobie odejścia człowieka od przyrody Zakon Różokrzyża A.M.O.R.C. zaprasza - jeśli jest taka możliwość - na spacer po lesie, do odnowy naszego kontaktu z Matką Naturą.
W dniu najbliższym dacie jesiennego astronomicznego zrównania dnia z nocą Mistrzowie Struktur Terenowych organizują okolicznościowy rytuał otwarty dla nie-członków A.M.O.R.C. Stanowi on braterskie spotkanie, przybliżające zainteresowanym osobom mało znaną tradycję, zwaną świętem Pamięci. Uczestnicy budują symboliczną piramidę, która upamiętnia ezoteryczną spuściznę Atlantydów.
Z serdecznym życzeniem Głębokiego Spokoju,
A.M.O.R.C. Polska